Popularitāti ieguvušais Zēnu futbola festivāls šogad Salacgrīvā notiks visa jūnija garumā

Popularitāti ieguvušais Zēnu futbola festivāls šogad Salacgrīvā notiks visa jūnija garumā

Zenu_futbola_festivals_2017_10012017

Jauno futbolistu, viņu vecāku un klubu rindās plašu popularitāti ieguvušais Latvijas Zēnu futbola festivāls 2017. gadā notiks visa jūnija garumā, jūras malā Salacgrīvā trīs dažādos turnīros pulcējot kopumā 54 komandas no 18 klubiem. Eiropas futbolam unikālais turnīrs, ko organizē Latvijas Futbola federācija (LFF), piedāvā jaunajiem futbolistiem līdzās saspringtām cīņām ar vienaudžiem izbaudīt arī svētku atmosfēru un savu vecāku atbalstu.

Zēnu futbola festivāla turnīri, kā ierasts, norisināsies Zvejnieku parkā Salacgrīvā. Kopumā deviņu dienu garumā jaunos futbolistus sagaida spēles vienlaicīgi uz trim laukumiem, bet ap futbola cīņām valdīs mūzikas un dažādu citu aktivitāšu piepildīta atmosfēra. Šajos turnīros allaž laipni tiek gaidīti arī futbolistu vecāki, lai jūras malā pagūtu gan atpūsties, gan pavadīt ar savām atvasēm kvalitatīvu kopīgo laiku, sniedzot jaunajiem censoņiem tik svarīgo atbalstu no tribīnēm.

Šī turnīru sērija ir unikāla ne tikai ar spēlēs valdošo festivālam cienīgo atmosfēru, bet arī ar tā sportisko pusi, jo katrās sacensībās piedalās iesaistīto klubu U-10, U-11 un U-12 vecuma grupu komandas, kas cīņās ar vienaudžiem krāj punktus sava kluba kopējai kopvērtējuma ieskaitei. Turnīra dalībnieki ir sadalīti A, B un C grupu sacensībās, kur katru gadu A grupā spēkojas Latvijas vadošie bērnu futbola klubi, bet B un C grupās klubi cīnās par iespēju pakāpties līdz festivāla elites grupai.

Šīgada festivālu ievadīs A grupas turnīrs no 2. līdz 4. jūnijam, kurā FK Liepāja lūkos jau piekto gadu pēc kārtas nosargāt Zēnu futbola festivāla čempionu titulu. Liepājniekiem konkurenci sastādīs citas A grupas komandas SK Super NovaFK Tukums-2000BFC Daugavpils un JFC Skonto, kā arī Valmiera Glass/ViA, kas pērn uzvarēja B grupas turnīrā un tādējādi pēc septiņu gadu pārtraukuma spēkosies festivāla elites sacensībās.

A grupas turnīram no 16. līdz 18. jūnijam sekos B grupas sacensības, kurās šosezon startēs pērn spēcīgākajā grupā vietu zaudējusī Riga FC (iepriekš – Šitika Futbola skola). Ar rīdziniekiem par vienu ceļazīmi uz elites grupu spēkosies FK Dinamo RīgaFK Ventspils OCRēzeknes FA un FK Smiltene jaunie futbolisti, kuriem šogad B grupā pievienosies arī SK Babīte pārstāvji. Šī kluba komandas pērn jau savā debijas sezonā uzvarēja C grupas turnīrā un tādējādi tika pie iespējas pārcelties uz B grupu.

Pagājušajā gadā vietu B grupā zaudēja Rīgas Futbola skola, kas līdz ar to šosezon sacentīsies C grupas turnīrā. Šīs sacensības, kas ilgs no 27. līdz 29. jūnijam, noslēgs šīgada festivāla norisi, bet līdzās rīdziniekiem C grupas turnīrā startēs arī JFA JelgavaJDFS Alberts un AFA Olaine, kā arī divi LFF uzaicinātie festivāla debitanti – Balvu SC un FS Garkalne Rakari. Pagājušajā gadā C grupas turnīrā ieņemot pēdējās divas vietas, šogad ārpus festivāla dalībnieku rindām palika Jūrmalas SS un SK Kengaroos no Salaspils.

ZFF ir viens no lielākajiem jauniešu futbola turnīriem Baltijā, kā arī vienīgais šāda formāta turnīrs Eiropā, bet LFF vērtējumā tas ir viens no gada centrālajiem notikumiem pašmāju jaunatnes futbolā.

Turnīru norises laikā visām aktualitātēm un operatīviem spēļu rezultātiem varēs sekot līdzi mājaslapā www.futbolafestivals.lv.

No comments yet.

Leave a Reply